Bardak Mum Çeşitleri

Bardak Mum çeşitleri ile evinizi, işyerinizi veya hediyelerinizi renklendirebilirsiniz. İsterseniz kendiniz yapın isterseniz hazır alın tek şart zevkinize göre seçmek.

Tarih boyunca insanlar aydınlanma ihtiyacını çeşitli yollarla gidermeye çalışmıştır. Ateş icat edildiğinden beri insanlar mağaralarında, çadırlarında veya evlerinde gece görüşü kazanmak için sürekli olarak bu çözümlerini yenilemiş ve yeni icatlara sebep olmuştur. Bu icatlardan en uzun süreli olan antik çağdan beri en yaygın kullanılanı mumdur. Mum bulunduğu ortama hem şıklık hem de duygusal bir sıcaklık katmaktadır. Bu yüzden belki de her yeni icat eskisinin kullanımını bitirse de antik çağdan beri mumun kullanımı hiç azalmamış tam tersine şekillenerek artmıştır. Mum bazen bir ihtiyaç olarak kullanılmış bazen bir hobi bazense bir dekor.

 

Bardak Mum Çeşitleri Nelerdir

Bardak Mum çeşitleri arasında doğru seçim nasıl yapılır. İlk önce bu şımartıcı hediyeyi kime veya neye göre seçtiğinizi belirlemelisiniz. Hedef kişinizi belirledikten sonra artık Bardak Mum çeşitleri arasından zevkine hitap eden mumu seçmek kalıyor. Aslında Bardak Mum çeşitleri arasında bir sınırlama yoktur. Bu tamamıyla üreticinin zevkine ve el becerisine göre şekillenen bir süreçtir. Fakat başlıca bilinenler arasında şekline göre kare ve silindir mum, kokusuna göre ağır kokulu ve hafif kokulu, kıvamına göre jel ve blok mum, boyutuna göre minimal, küçük, orta ve büyük mum, renkli mum, şeffaf mum, tealight mum ve organik mum Bardak Mum çeşitleri için sayabileceğimiz örneklerdir.

Bardak Mum çeşitleri yazımızda da belirttiğimiz gibi belli bir düzen veya sınır yok. Üretici ya da imal eden kişinin elinde ki mevcut kalıplara, malzemelere ve hayal gücüne bağlı olarak şekillenen bir süreçtir. İsterseniz siz de kendiniz evinizde gerekli malzemeleri temin ederek şeklini, boyutunu, rengini, kıvamını ya da kokusunu belirleyerek mum üretebilirsiniz. Bardak Mum çeşitleri olduğu kadar kullanım alanları da çeşitlidir. İsterseniz bu kendi el yapımı mumlarınız ile romantik akşamlar geçirebilirsiniz. İsterseniz sıcak bir akşam balkon ya da bahçeniz de otururken bu mum ışığında sakinliğin tadına varabilirsiniz. Ya da kendi el emeğiniz ile hazırladığınız bu mumu sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.